Milé médiá

Autor: SKU | 5.8.2012 o 8:00 | (upravené 5.8.2012 o 16:00) Karma článku: 27,99 | Prečítané:  6638x

Milé médiá, aj touto cestou sa Vám chcem poďakovať. Vedomí si svojej moci, svojho vplyvu a povzbudzovaní nemalými finančnými ziskami dbáte o našu mládež, vychovávate ju a formujete jej krehkú osobnosť. Je sobota doobeda, varím. Pamätám časy, keď moje deti boli malé a ja som sa tešila, ako popri varení zabavíte moje deti Strýkom Držgrošom, Šmolkami či inou animovanou rozprávkou, kde dobro zvíťazilo nad zlom, alebo aspoň minimálne bolo plné milých nevinných „srandičiek". V kuchyni nemám televízor, ale mám vytvorený „mirror system", t. j. veľké zrkadlo v obývačke vytáčam tak, aby som v ňom mohla sledovať obývačkový telkáč. Dnes, keď som postavila na polievku, v zrkadle som zazrela polonahé fifleny z Hotelu Paradise. Upútavka, myslela som si. Keď som dávala cestoviny do rúry, moje oko opäť zablúdilo do zrkadla - opäť Hotel Paradise. A tak mi to pomaly došlo. Sobota doobeda a naša mládež pozerá túto - hľadám vhodné slová, no nenašla som... (Stupiditu?) A určite nie každá matka má „mirror system" a nie každý rodič vie, čo ich dieťa pozerá.

iby_straussovaA tak sú naše deti zavalené primitívnosťami. A ako tomu bolo aj za našich čias, keď sme hľadali svojich hrdinov v knihách, je tomu aj teraz. Akurát že vtedy boli našimi vzormi Hitchcock so svojimi pátračmi či odvážny Robinson Crusoe.

A teraz? Vzorom sú intrigánski exhibicionisti na ostrovoch, farmári, ktorí majú v životopise, že stačí stredná škola na to, aby si bol manažér či podnikateľ. A vrchol je, keď nám, milé médiá, podsúvate „extrémne rodiny", teda ľudí s nižším intelektom (až retardáciou) v takom svetle, že deti si z toho odnesú jedno - títo ľudia sú nasmiech. Ako inak mohol byť tento človek so svojím osudom vykreslený napríklad v Modrom z neba?
Zákon, teda aj štát, je na Vašej strane.

Je to vulgárne? Vypípame do desiatej. Ale púšťať nám to nezakázal nikto. Mimochodom - tie pípania robíte tak dokonale, že ich ani nemusíte robiť. Presne každý vie, že čo ten dotyčný povedal. Rozprávka v češtine? Budeme ju dabovať, poprípade nalepíme nálepku, že je pre deti nad 10 rokov (na Šmolkov je to veľmi vhodné, hihi).

A toto veľmi vyhovuje rodičom alibistom, ktorí nechajú svoje deti vychovávať práve Vami - médiami, lebo je to najjednoduchšie, a predsa len bezpečnejšie, ako výchova ulicou.

No a malý epilóg. Vyprosím si ako učiteľka, že som zodpovedná za to, aká je dnešná mládež. Moja výchova a moje rečnenie vyjde v momente nazmar, keď príde dieťa zo školy domov a pustí si Vaše programy. A prečo? Minule som bola na rehabilitácii (lebo sa mi zapálil sedací nerv, keď som cez prázdniny škrabala v škole farbu z podlahy, ktorú tam zanechali maliari) a za plachtou asi takýto rozhovor:„To moje dieťa rozpráva, viete ako škaredo? V živote nehovorilo tak vulgárne. Doma tak nehovoríme. Ja neviem, čo tí učitelia v škole robia!"

Toto si naozaj nezaslúžim!

Ibolya Straussová

učiteľka prvého stupňa na ZŠ Nižný Klatov pri Košiciach

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?