Násilné prejavy žiakov voči učiteľom

Autor: SKU | 16.10.2012 o 15:22 | (upravené 16.10.2012 o 15:40) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  1448x

Na stránkach facebookovej skupiny Skúsenosti, nápady a rady pre učiteľov sa objavila zaujímavá debata, ktorú rozvíril dotazník k rigoróznej skúške p. Tomáša Kozáka k problematike násilia na školách páchanom na učiteľoch. Ako sa ukazuje aj na základe predbežných výsledkov, či v samotnej debate uvedeného linku, toto je to závažnejší problém ako sa niekomu môže zdať.

Pre čo najpresnejšie zmapovanie tejto oblaasti je mimoriadne dôležité, aby ho vyplnilo čo najviac učiteľov všetkých typov škôl o čo Vás chcem v mene p. Kozáka pekne poprosiť.

Nezatvárajme oči nad tým, čo vidíme denne na svojich pracoviskách, čo musíme zažiť a vydržať.

Text v úvode dotazníka:

Vážená pani profesorka/ učiteľka, vážený pán profesor/ učiteľ.
Prosím Vás o vyplnenie krátkeho dotazníka výskumnej časti mojej rigoróznej práce. Som absolventom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Univerzity Komenského v Bratislave. Veľmi mi pomôže Vašich pár minút, ktoré budete potrebovať na jeho vyplnenie a za Váš čas Vám ďakujem. Informácie v dotazníku sú anonymné a budú použité len na účely spracovania výskumu. Na niektoré otázky možno odpovedať len možnosťou výberu jednej možností, na niektoré možete odpovedať aj viacerými možnosťami. A sú tu otvorené otázky, kde by som bol rád, aby ste sa podelili so svojimi názormi, príp. skúsenosťami k danej téme. Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť výsledky výskumu, môžete ma kontaktovať na mailovej adrese: tomasko.kozak@gmail.com. Ešte raz ďakujem za váš čas.

S pozdravom Mgr. Tomáš Kozák

Link na dotazník - Násilné prejavy žiakov voči učiteľom

Mgr. Miroslav Sopko

viceprezident Slovenskej komory učiteľov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?