Nech žije debyrokratizácia

Autor: SKU | 20.9.2013 o 20:00 | Karma článku: 18,27 | Prečítané:  2593x

V piatok a rovnako celý týždeň odchádzam z práce večer za tmy. Robím štatistiky, zbierame vzdelávacie poukazy, zaraďujeme ku krúžkom, skúmame, či žiak odovzdal poukaz nám alebo mestskému centru voľného času. Dnes sme dotláčali prijatie vzdelávacích poukazov, k tomu začíname výkaz Eduzber.

Potom, ak Pán Boh dá a donesú nám externí vedúci všetky vzdelávacie poukazy, tak vytlačíme o nich protokol. Ďalej výkaz 40-01 (potenciálny stravníci) a 3-01 o ZŠ. Tam sú strašne dôležité údaje o počtoch dievčat a chlapcoch základnej školy a v prílohe 3-01p, kde je potrebné po triedach (a zvlášť za dievčatá) uviesť, koľko prospelo, neprospelo, bolo nehodnotených, prešlo opravnými skúškami, vymeškalo hodín - zvlášť zo sociálne znevýhodneného prostredia.
Aby som nezabudla ešte web aplikáciu o CVČ, to bude dnes večer študovať kolegyňa Zuzka, tiež tuším je to dôležité - napr. koľko máme na volejbale chlapcov a dievčat. V spolupráci s obecným úradom riešime lajdáckych rodičov, ktorí si nevybavili papiere, že sú v hmotnej núdzi, neviem, čo dáme do Eduzberu. Niečo sa mi marí, že aj výkaz o ZŠ, tam tiež potrebujú vedieť, koľko z ktorého ročníka narodenia máme žiakov. Do toho riešim verejné obstarávanie, ak nestihnem, nebudeme v škole kúriť a tak vyrábam smernicu.
Vie mi niekto vysvetliť, načo je toľko zbytočných štatistík, prečo sa to nezjednoduší? A to ešte využívam aSc Agendu a časť údajov som natiahla odtiaľ. Pomoc, je začiatok školského roka a ja nevládzem, ja sa chcem venovať mojim žiakom a učiteľom!!!

 

Jaroslava Srničková, riaditeľka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková

Nominantka SDKÚ pôsobila vo Fonde národného majetku devätnásť rokov.

Komentár Petra Schutza

Prezidentka je optimistkou bez dôvodu

Niežeby sa dôvera ku krokom polície i prokuratúry dala rovno vylúčiť.


Už ste čítali?