Hlavne koncepčne

Autor: SKU | 7.2.2017 o 22:18 | (upravené 9.2.2017 o 19:09) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  1323x

Záver minulého týždňa opäť potvrdil, že na Ministerstve školstva SR sa pracuje predovšetkým „koncepčne“. 

 Ako inak môžeme brať rozhodnutie ministra, ktorým sa od septembra,  v rámci boja proti extrémizmu, rozširuje hodinová dotácia dejepisu. Každý dejepisár toto rozhodnutie víta, pretože efektivita jednohodinového dejepisu je zanedbateľná. Zároveň treba povedať, že každý učiteľ , ktorý to myslí so svojím predmetom vážne, nám potvrdí, že minimálne pri dvojhodinovej týždňovej dotácii predmetu dokážeme dosahovať aké také výchovno-vzdelávacie ciele.

Tak v minuloročných parlamentných voľbách sa do SNR dostali extrémisti, tak  teraz s ministrom Plavčanom budeme bojovať proti extrémizmu. Podobne ako vždy po zverejnení výsledkov PISA bojujeme  s čitateľskou a matematickou gramotnosťou. Keď  pred pár rokmi média odhalili praktiky nebankoviek, bolo na učiteľoch, aby sa pasovali s finančnou gramotnosťou. Zistili sme, že naše deti sú obézne, rozširovali sme hodiny telesnej výchovy,  no samozrejme, ako by sme mohli zabudnúť na to, že škola musí naučiť naše deti zvládať informačné technológie, zabezpečiť, aby boli technicky zručné a samozrejme, aby ovládali cudzie jazyky. A aké sú výsledky týchto úloh, ktoré pred naše školstvo stavajú politici, to vie každý, kto sa len obšuchol okolo školy.

 Na začiatku svojho mandátu minister Plavčan prirovnával školstvo k Titaniku,  treba mu povedať, že zachraňovať ho tým, že diery plátame leukoplastom, je smiešne. Preto  prestaňme spontánne podľa politickej požiadavky vstupovať do vzdelávania a pracujme na tom, aby učitelia mali dosť možností a vhodné podmienky na to, aby naučili svojich žiakov rozmýšľať a správne sa orientovať v hodnotovom chaose.   

 

Róbert Beutelhauser

učiteľ dejepisu

 

Slovenská komora učiteľov vyzýva svojich členov a sympatizantov k podpore poukázaním 2 % zaplatenej dane z príjmov fyzických / právnických osôb. Za poukázanie sumy 2 % z dane Vám SKU vopred všetkým ďakuje. http://sku.sk/2-percenta-pre-sku-v-roku-2017/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zálohovanie PET fliaš je bližšie. Na aké prekážky naráža?

Zálohovaním sa vyzbiera 90 percent fliaš.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko vo finále MS vo futbale? Nie je to utópia

Slovenský futbal môže siahať na vrchol.

KOMENTÁR ONDREJA PODSTUPKU

Pomôžme ministrovi spraviť drahé a bolestivé rozhodnutie

Zálohovanie PET fliaš je dobrý a bolestivý nápad.


Už ste čítali?